Jesteś tutaj: Start O mnie

O mnie

 alt"I always wanted to be Peter Pan, the boy who never grows up. I can't fly, but swimming is the next best thing. It's harmony and balance. The water is my sky."
-Clayton Jones, president and CEO of Rockwell Collins

Nazywam się Bartek Hoński i jestem trenerem Total Immersion II stopnia. Z Total Immersion zetknąłem się ponad 3 lata temu i do dziś jestem pod wielkim wrażeniem tego czego się nauczyłem. Stałem się pasjonatem pływania. Trudno jest mi sobie wyobrazić dzisiaj życie bez możliwości pływania. Pasja doprowadziła mnie do tego, że zostałem trenerem Total Immersion (najpierw I stopnia a później II stopnia). Dzisiaj uczę pływać i staram się zarazić innych tą dyscypliną oraz pokazać piękno pływania.Terry Laughlin i Bartek Hoński na obozie pływackim

Naukę pływania metodą Total Immersion pobierałem najpierw od Pawła Lewickiego a później od trenerów amerykańskich począwszy od Terry'ego Laughlina, Betsy Laughlin, Shane Eversfielda, Soma Sombati.

Zapraszam wszystkich na moje zajęcia. Jestem przekonany, że dzięki metodzie Total Immersion będę w stanie przekonać Państwa jak fascynujące może być pływanie.

 

Pozdrawiam i do zobaczenia na warsztatach,
Bartek Hoński

 

 Napisali o mnie:


"Bartek to prawdziwy pasjonat pływania. Co jest widoczne w czasie zajęć, pasją pływania chce zarazić innych i dużo frajdy sprawia mu obserwowanie postępów swoich podopiecznych. Warsztaty są przygotowane i prowadzone w sposób bardzo profesjonalny - od systemu rejestracji i informacji wysyłanych przed pierwszymi zajęciami, przez przemyślany plan dnia warsztatów, jak i feedback, który jest dostarczany już po zajęciach. Bartek jest osobą bardzo otwartą i łatwo nawiązującą kontakt z innymi. Kursantów traktuje w partnerski sposób. Podejrzewam, że ma jakieś przygotowane psychologiczne do nauczania - dlatego, że potrafi korygować niedociągnięcia i wskazywać błędy w technice w taki sposób, żeby kursant nie czuł się źle, dlatego, że nie pływa idealnie.

Bartek kwestie teoretyczne prezentuje w sposób bardzo zrozumiały i odpowiednio uproszczony (czyli taki, żeby prostych rzeczy nadmiernie nie komplikować) co ułatwia przyswojenie nowej techniki pływania. Na rynku dostępna jest książka i DVD, dzięki którym można dowiedzieć się podstawowych informacji na temat TI - ale ę na ich podstawie, moim zdaniem, samemu nie da się dobrze przyswoić metody TI. O wiele lepiej pieniądze wydane na książkę i DVD zainwestować w zajęcia z takim trenerem jak Bartek.

Póki co wziąłem udział w pierwszym poziomie warsztatów, ale już jestem zapisany na poziom II i nie mogę się doczekać tych zajęć. Wszystkim gorąco rekomenduję zajęcia z Bartkiem."

Przemysław Rosa (biegacz, który w przyszłości chciałby startować w triathlonie)"Nigdy wcześniej nie uczyłem się pływać u instruktora. Przyglądając się ludziom na basenie nauczyłem się pływać ?kraulem?. Pływanie to kosztowało mnie wiele wysiłku. Chcąc udoskonalić swoją technikę zapisałem się na kurs Total Immersion.

Warsztaty prowadzone przez Bartka okazały się bardzo skuteczne. Podczas zajęć udzielano mi wiele cennych wskazówek. Dzięki filmowaniu podczas pływania mogłem zobaczyć gdzie popełniam błędy. Po zajęciach otrzymałem nagranie wraz z analizą co stanowi kompletny materiał do samokształcenia. Warsztaty zwiększyły moje poczucie komfortu w wodzie. Pływanie stało się dla mnie mniej męczące i sprawia mi dużo większą przyjemność.

Bartek jest osoba mającą dar przekazywania wiedzy. Wykazuje się dużą cierpliwością i wyrozumiałością w stosunku do kursanta. Dobrze tłumaczy nad czym należy popracować by ?szybować w wodzie?. Jego warsztaty polecam wszystkim miłośnikom pływania."

Tomek Kucharski

 "Nie będą pisał na czym polega metoda Total Immersion, bo jeśli już jesteście na tej stronie to z pewnością coś o niej wiecie, natomiast chciałem podkreślić to co zrobiło na mnie największe wrażenie a mianowicie podejście Bartka do nauki pływania i organizowania warsztatów.

Do Bartka trafiłem na warsztaty II stopnia, podstawowy kurs TI robiłem u innego nauczyciela. Pierwsze wrażenie to totalny profesjonalizm: poczynając od strony www, systemu rejestracji, poprzez przygotowanie do zajęć jak i sam sposób ich prowadzenia. Mała grupa pozwalała Bartkowi na indywidualne podejście do każdego ucznia, wyłapanie błędów i cierpliwe wprowadzanie krok po kroku nowych elementów i ćwiczeń.  Właśnie wyłapywanie błędów w stylu i eliminowanie złych nawyków z mojego punktu widzenia wydaje mi się najważniejsze w metodzie.

Otrzymane od Bartka materiały pozwalają nie zapomnieć co robiłeś na warsztatach oraz zawierają plany treningowe z wykorzystaniem ćwiczeń z zajęć. Masz też zawsze dostęp do filmu z kursu i analizy w której Bartek wskazuje co jest OK a na co jeszcze trzeba zwracać uwagę. Ogólnie wielki plus za to, że postrzega warsztaty jako kompletną i profesjonalną usługę a tym samym dba o wszystkie jej elementy.

Życzę każdemu, żeby mógł realizować się zawodowo w swojej pasji tak jak Bartek w nauce TI."

Przemek Kurowicki

 


"Metodę Total Immersion odkryłem całkiem przypadkiem, poszukując sposobu na poprawę mojego pływania na bardziej efektywne. Sposobu, który pomógłby mi zmienić moje stare nawyki pływackie i pozwolił zminimalizować wysiłek przy maksymalizacji szybkości i pokonywanego dystansu. Mając za sobą dość długi czas pływania  'po omacku', samodzielnych analiz kolejnych filmików i przekartkowanych książek na temat różnych metod natknąłem się na Total Immersion.

Total Immersion rzeczywiście zmienia dotychczasowe podejście do pływania, jeśli ktoś ma w pamięci setki pokonywanych jednostajnie basenów z zadawaniem sobie pytania 'ile jeszcze zostało'. Natomiast na 'totalne zanurzenie' w metodzie pozwala Bartek - z jego przenikliwym okiem dostrzegającym niewielkie niedociągnięcia w trakcie ćwiczeń,  chęcią dzielenia się doświadczeniem, celnymi uwagami, które trafiają w sedno oraz indywidualnym podejściem do adepta. Bardzo motywująco na uczestnika treningu działa to,  gdy widać, jak z każda minutą spędzoną z trenerem kolejne osoby, włącznie z tobą,  robią postępy. To także niewątpliwa zasługa Bartka.  Myślę, ze wiele i wielu pływaczek i pływaków przychodząc tu, znajdzie to, czego szukali w pływaniu."

Bastopulos


"Bartka poznałem w lipcu 2011, oczywiście podczas warsztatów kraula. Trafiłem tam jako początkujący triatlonista, oczywiście chciałem poprawić swój czas w wodzie. Nie byłem fenomalnym pływakiem, ale po kilku godzinach ćwiczeń w czasie weekendowych warsztatow Bartek nauczył mnie podstaw efektywnego pływania kraulem: od równowagi podstawowej, poprzez prace rąk i nóg, do pierwszych prób pełnego stylu. A co najważniejsze - podczas warsztatów dostałem ogromny zastrzyk motywacji do treningu pływackiego, zrozumiałem, że sukces nie zależy od ilości przepłyniętych długości basenu.

Po kilkudziesięciu godzinach ćwiczeń i treningów na basenie spotkaliśmy się z Bartkiem na prywatnych mini-warsztatach w styczniu 2012. Ponownie, bardzo pouczająca lekcja. Trener skorygowal mój sposób pływania, ponownie przypominając podstawy metody Total Imersion, które zostały lekko wyparte przez stare nawyki. Jednocześnie otrzymałem po raz drugi ogromny ładunek motywacji do pracy nad poprawą techniki, poprzez wydłużanie kroku pływackiego.


Warsztaty z Bartkiem są zawsze bardzo inspirujące i jestem pewien, ze spotkamy się ponownie na prywatnych lekcjach podczas mojej kolejnej wizyty w Polsce."

Michał Sobera


Kuba Moszczyński"We wrześniu 2010 roku, w wieku 41 lat postanowiłem w końcu nauczyć się porządnie pływać. Mój kraul, wyuczony na obowiązkowych "basenowych" lekcjach WF w drugiej klasie podstawówki nie pozwalał mi na przepłynięcie nawet 25 metrów. Oglądałem na Youtube filmiki o eleganckim i bezwysiłkowym pływaniu kraulem. Wiele z nich miało logo "Total immersion". Bezskutecznie próbowałem naśladować to co widziałem. W końcu na stronach internetowych znalazłem telefon Bartka Hońskiego, trenera TI.
Bartek w ciągu dosłownie kilku tygodni kompletnie zrekonstruował mój styl pływania. Wytłumaczył podstawy. Po kolei przeprowadzał mnie przez proste ćwiczenia. Spokojnie i rzeczowo tłumaczył błędy, demonstrował, poprawiał, pomagał. To co mówił i pokazywał było inspirujące i motywujące. Ku mojemu zdumieniu kilka prostych ćwiczeń złożyło mi się w kompletny styl. Teraz przepływam kraulem kilometr (to 40 basenów 25 metrów!!!) bez zatrzymywania i bez wysiłku. Spokojnie mogę więcej :) A wszystko dzięki rewelacyjnej metodzie Total Immersion, której nauczył mnie Bartek.
Ze spokojnym sumieniem polecam Bartka każdemu, kto chce nauczyć się czerpać przyjemność z pływania. Wciąż doskonalę swoje nowo nabyte umiejętności pływackie. Nadal jeszcze sporo brakuje mi do tej lekkości stylu, jaką ma Bartek, ale jestem na dobrej drodze :)"

Jan "Kuba" Moszczyńskialt"Bartek is a Total Immersion coach who practices what he teaches. He has a great attention for detail, as demonstrated in his smooth, effective stroke. With his advanced training in TI and international experience from the corporate world he is poised to deliver a quality coaching service to people who appreciate excellence and expect results. And besides that, he's an encouraging person to have as a coach and a friend."

Mat Hudson

Head Coach
Mediterra International Swimming
Certified Total Immersion Master CoachBetsy Laughlin and Shane Eversfield"As a Total Immersion Swim Coach, Bartek Honski benefits many people through his great knowledge and passion for swimming.  In the Total Immersion Coach Certification Course we taught in Swarzedz, Poland, August 2010, Bartek demonstrated great skill and passion as both a swimmer and as an instructor.  He is patient and he enjoys sharing his knowledge.  We strongly support his decision to make this his full-time profession."

Elizabeth Laughlin and Shane Eversfield
Total Immersion Master Coaches 

 


 

 


Drukuj PDF

Polecamy

treneria.plKlub biegowo-triatlonowyCiekava - restauracja i kawiarnia na KabatachBest Divers

oktiwa.pl

Copyright © warsztatykraula.pl 2018 | Informacja o cookies

Template by Templates for Joomla

warsztatykraula.pl
warsztatykraula.pl